Dini Poster Özellikleri

ELİF-BÂ, TECVÎD, NAMAZ DUÂ VE SÛRELERİ EĞİTİM POSTERLERİ     

110 X 75 cm(cami ve sınıf tipi) ve 85 x 60 cm (ev tipi) boyutlarında iki farklı ebat.

Türkiye’de

 İlk ve tek…

Hafif (250 gr/adet) , suya dayanıklı, polyester kumaş, Pvc çıtalı, renkli baskı ve uzun ömürlü kullanışa sahip Eğitim poster setleri.

1.Set: Hızlı Elif-Bâ posterleri (10 ders, 10 poster)

2.Set: Hızlı Tecvîd posterleri (10 ders, 10 poster)

Talim çalışma sayfası ve mahreç şeması (2 poster)

3.Set: Namaz Duâ ve Sûreleri posterleri (19 poster)

4.Özel posterler:

Ezan-Kamet ve Müezzinlik Tesbihatı , Amerrasûlü ve Hüvallâhüllezî Aşırları, Ramazan ve Kurban Duaları, Ramazan ve Kurban İlmihali, Ramazan İmsakiyesi, Yemek Duâsı ve Günlük duaların posterleri.

Hızlı Elif-Bâ, Hızlı Tecvid ile Namaz Duâ ve Sûreleri Ezber kitapçıklarının tamamının tıpkı aynısını polyester kumaş üzerine baskı olarak hazırlanmış olup bununla kısa sürede kolay, etkin ve verimli bir eğitim-öğretim modeli hedeflenmiştir.

Eğitimciler için toplu eğitim sisteminde sınıf gibi ortamlarda tahtaya yazmak yerine tahtaya bu posterler asılarak dersin işlenmesi eğitimcilere büyük kolaylık sağladığı gibi eğitimde de başarı sağlıyor

Hızlı Elif-Bâ ve  Hızlı Tecvid 16 sayfa, Namaz Duâ ve Sûreleri Ezber Kitabı 32 sayfa kuşe lüks baskı dır. Hızlı Elif-Bâ yazı çalışma sayfası hediyelidir.

Kur’an eğitimi: Hedef kitlenin durumuna göre azami süre, günde 1 ders-1 saat olmak üzere 10 gün, Orta seviyeye göre, günde 2 ders- 2 saat olmak üzere 5 gün, Üst seviyeye göre asgari süre, günde 5 ders-5 saat olmak üzere 2 gündür.

10 DERSTE, 10 SAATTE  TECVİD  EĞİTİMİ; Karabaş tecvidi esas alınarak konuların tamamı 10 derste toplanmıştır. Konular önceliği olanlardan başlanmak suretiyle ve önce öğrenilenler, sonra öğrenileceklere temel olacak şekilde sıralanmış ve her bir konu için diğer tecvid kitaplarında verilenden 4 kat daha fazla misal verilmiştir. Tecvid öğretiminde soyut olarak teoriyi anlatmak yerine misaller üzerinde somutlaştırarak konunun bu şekilde anlaşılması kolaylaştırılmıştır. Hızlı Tecvid; açık, kolay, kısa, günümüz Türkçesine uygun ve anlaşılabilir bir üslupla hazırlanmıştır.

Namaz Duâ ve Sûreleri Ezber Kitabı,  kolay ezberlenmesi için birkaç kelimelik cümleler halinde satırlara bölünerek ezber formatına getirilmiştir. Ayrıca manalarının da ezberlenmesi için manzum meal ilavesi yapılmıştır. Tüm Duâ ve Surelerin karşılılı Arapça ve Türkçe metni, dua ilmihali, Surelerin özet tefsiri,

Dua ve Sûre öğreten takvim: Namaz Duâ ve Sûrelerini manalarıyla birlikte öğrenmeyi ve ezberlemeyi 365 gün gündemde tutabilmek için hazırlanmıştır.

Kur’an öğreten takvim: Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için yeni bir metod. Ocak ayında harflerden başlayarak, her ay bir ders ile yılsonunda Kur’an-ı Kerimi okumayı öğrenmiş olacaksınız.

Günde birkaç dakika ayırarak Bu takvimlerle Duvarlarınızı eğitime açmış olacaksınız.

 

Çalışmalarımızın tamamında algılamayı kolaylaştırıcı hafıza teknikleri (Benzetme, Gruplama, simetri, renk seçimi vb.) kullanılmış olup her biri beş yıldır yüzlerce öğrenci ile tarafımızdan bizzat uygulanarak geliştirilmiş ve klasik anlayışın üzerine çıkılarak pratik izahlar yapılmıştır. Kur’an ve Tecvîd eğitiminde 10 ders ile işlenen tarafımızdan geliştirilen bu metoda “10’dan Öğren Metod” ismi verilmiştir.

Müfredatın kısa olması zamandan ve materyal hazırlanması açısından maddiyattan tasarruf sağlamaktadır.

PROJEKSİYONA GÖRE  AVANTAJLARI

*Teknik donanım ve teknik bilgi gerektirmez.

*Kablo karmaşası ve teknik aksaklıklar olmaz.

*Bilgisayar ve projeksiyon açma kapama süresi en az 6-7 dk sürmekte, bu ise 6-7 derste bir ders kaybı demektir. Posterde zaman kaybı olmaz.

*Projeksiyonda iyi görüntü için loş ortam gereklidir. Bu ise dersi olumsuz etkiler.

*Cami içi vb. alanlarda askı ayağı ile her yerde kullanılabilir ve her yere taşınabilir

*Camilerde duvarlara asılarak cemaatin devamlı surette okumasına imkân vermektedir.